Noc na Karlštejně znovu na Karlštejně

Noc na Karlštejně znovu na Karlštejně
Půvabná komedie o císaři Karlu IV. a jeho hradě Karlštejně, na němž podle údajného zákazu nesměly přebývat ženy, bude uvedena v novém nastudování v režii Václava Knopa. Obsazení bude oznámeno na začátku dubna. Na Purkrabském dvoře je plánováno 10 představení od 1. července do 6. srpna, vždy v pátek a v sobotu večer.

Noc na Karlštejně je divadelní hra Jaroslava Vrchlického. Premiéru měla v Národním divadle 28. května 1884, později herci naší první scény hostovali v letním nastudování pod širým nebem na nádvoří hradu Karlštejn. Zde byla veselohra uvedena celkem sedmkrát, poprvé ji uvedl Spolek pro okrašlování a ochranu domoviny Karlštejn v roce 1944. Na přelomu 60 a 70 let minulého století inscenaci na nádvoří uvádělo také Kladenské divadlo. 

Podle námětu této divadelní hry vznikl v roce 1973 stejnojmenný filmový muzikál režiséra Zdeňka Podskalského. Na počest 40 let jeho premiéry se na Purkrabském dvoře hradu Karlštejn v roce 2014 uskutečnilo koncertní provedení písní Karla Svobody a Jiřího Štaidla. S Českým národním symfonickým orchestrem tu zazpívali Vojtěch Dyk, Matěj Ruppert, Jakub Prachař, Tereza Černochová, Ondřej Ruml, Zuzana Stivínová, Jan Budař, František Segrado a Jan Maxián.


Letní stagionu Noc na Karlštejně pořádá Celebrity Management ve spolupráci s hradem Karlštejn.

Vstupenky v cenách od 99Kč do 590Kč jsou v prodeji v síti TicketArt a v pokladně hradu Karlštejn.

Termíny představení:

Červenec: 1., 2., 8., 9., 22., 23., 29. a 30.
Srpen. 5.a 6.

Facebook
Web